1997. gadā Renārs Kaupers dziedāja, ka viņš ir viens starp 5 miljardiem, bet tagad, pēc 17 gadiem, viņš jau ir starp 7,2 miljardiem cilvēku. Tiek lēsts, ka līdz gadsimta beigām pasaules iedzīvotāju skaits sasniegs 11 miljardus, un tas nozīmē, ka sagādāt visiem tik pašsaprotamu lietu kā pārtika var kļūt nedaudz sarežģīti.
The Economist piedāvā mainīt mūsu diētu, vismaz daļēji aizvietojot gaļu ar insektiem.

Kukaiņi ir veselīgāki nekā gaļa.

Neliela porcija insektu satur daudz minerālvielu, tikpat daudz proteīna un daudz mazāk tauku, nekā līdzīga izmēra porcija gaļas. Turklāt ir vismaz 2000 sugu kukaiņu, kurus var lietot pārtikā.
Komentēt
Komentēt
Audzēt insektus ir vienkārši un lēti.

Nav vajadzīgi milzu ieguldījumi, lai sāktu audzēt insektus savam patēriņam, turklāt kukaiņu fermas ir laba niša pasaules trūcīgākajām valstīm. Kukaiņi nav tik izvēlīgi savā diētā, kā, piemēram, govis.
Komentēt
Komentēt
Kukaiņi mazāk ietekmē klimatu par gaļas lopiem.

Liellopi ražo siltumnīcu gāzi neticamos apmēros – vairāk par mašīnām. Insekti pārstrādā resursus daudz efektīvāk un ilgtermiņā atstāj mazāku ietekmi uz mūsu atmosfēru un, tādējādi, klimatu.
Komentēt
Komentēt
Viss, kas mums jādara – jāpielāgo receptes!

Daudzi iebilst ēst kukaiņus, jo tie vizuāli nemaina savu izskatu, kad ir pagatavoti. Ir iespējams izfiltrēt mums derīgos proteīnus un pievienot tos ēdienam tādā veidā, ka nevienu kāju vai galvu negadās nemaz ieraudzīt. Kāda būtu pieeja Latvijā? Kāposti ar circeņiem? Sienāžu pankūkas? Gaidīsim piedāvājumus!
Komentēt
Komentēt
Komentēt