Kāpēc vīrieši krāpj sievas?

Komentēt

Šmūlijs Botaieks ir rabīns no ASV, kurš izpelnījies uzmanību par vairāku plaši apspriestu grāmatu sarakstīšanu un tuvajām attiecībām ar Maiklu Džeksonu. Šajā video viņš izklāsta savu hipotēzi par laulību, krāpšanas iemesliem un mīlestības nozīmi. Piedāvājam īsu konspektu latviešu valodā.

1. Vīrieši nekrāpj seksa dēļ.

Vīrieši nekrāpj seksa dēļ.
Ja vīrietis vēlētos tikai seksu, viņš izmantotu prostitūtu pakalpojumus, vai, galu galā, paliktu mājās un gulētu ar sievu. Afēra ir vajadzīga emocionāliem mērķiem.
Komentēt

2. Iemesls citu sieviešu apmeklējumam ir pašapliecināšanās.

Iemesls citu sieviešu apmeklējumam ir pašapliecināšanās.
Mūsu sabiedrība ir būvēta kā piramīda, un ziņās mēs lasām par struktūras augšējo trešdaļu vai pat tikai galotni – par aktieriem, politiķiem, sportistiem un miljonāriem. Vienmēr ir uzsvērti finansiālie sasniegumi, tāpēc vīriešu pašapziņa krīt un viņi zemapziņā jūtas kā zaudētāji.
Komentēt

3. Vīri nododas afērām, ja laulībā nerod atbalstu.

Vīri nododas afērām, ja laulībā nerod atbalstu.
Kā piemēru, Botaieks min Eiropas lielās katedrāles. Lai nesabruktu, tās var tikt būvētas ar atbalstu centrā no iekšpuses, bet, ja tās nostiprina no ārpuses, iekšpuse paliek brīva. Līdzīgi, ja vīrietis jūtas tukšs, par zemu novērtēts un neko nesasniedzis, viņš meklē atbalstu ārpus laulības. Ja sieva uztur vīra pašapziņu, nav iemeslu atkāpties no attiecībām.
Komentēt

4. Ja vīrietis jūtas kā nulle, viņš to projicē uz sievu.

Ja vīrietis jūtas kā nulle, viņš to projicē uz sievu.
Viens no vīrieša domu gājieniem ir šāds – ja es esmu nekam nederīgs lūzeris, tad ko tas liecina par sievieti, ko es apprecēju? Tieši svešinieces un sievietes, kuras nav saistītas ar vīrieti, pēkšņi iegūst vērtību.
Komentēt

5. Afēras nenotiek, lai izmēģinātu ko jaunu.

Afēras nenotiek, lai izmēģinātu ko jaunu.
Kad Taigers Vudss tika pieķerts krāpšanas skandālā ar vairākām sievietēm, Botaieks norāda, ka gandrīz visas iesaistītās sievietes izskatījās pēc viņa sievas – baltādainas blondīnes. Tas ir pretrunā ar krāpšanas “evolucionāro” argumentu, ka vīrietim ir dziņa izplatīt savus gēnus pēc iespējas plašāk.
Komentēt

6. Sievietes krāpjas arvien vairāk, bet citu iemeslu dēļ.

Sievietes krāpjas arvien vairāk, bet citu iemeslu dēļ.
Kamēr vīrieši meklē atbalstu savai pašapziņai, sievietes gandrīz vienmēr krāpjas, jo ir atstātas novārtā. Pētījumi liecina, ka sievas, kuru seksuālās, emocionālās un romantiskās vajadzības ir apmierinātas, gandrīz vienmēr paliek uzticīgas. Tajā pašā laikā, arī vīri ar uzticīgām un mīlošām sievām turpina krāpties. Kāpēc?
Komentēt

7. Mīlestība vienmēr zaudē iekārei.

Mīlestība vienmēr zaudē iekārei.
Viens no visbiežāk pieminētajiem attaisnojumiem pēc laulības pārkāpšanas ir šāds – es viņu nemīlēju, es mīlu tevi. Botaieks norāda, ka gandrīz vienmēr šāda mīlestība nespēj pretoties iekārei uz citu sievieti. Viņš vaicā, kāpēc iekāre ir demonizēta un atstāta tikai pornogrāfijā?
Komentēt

8. Iekāre ir veiksmīgas laulības pamatā.

Iekāre ir veiksmīgas laulības pamatā.
Ja iekāre starp vīrieti un sievieti ir kas tāds, kas pienākas tikai neprecētiem cilvēkiem, tad nav pārsteigums, ka laulība pēkšņi kļūst par cietumu. Protams, ir atstāta mīlestība, bet varbūt mīlestību un iekāri var apvienot. Ja vīrietis un sieviete viens otru fiziski negrib, tad laulība principā ir veidota tāpēc, ka tā ir “ērtāk” – pieradums, bērni, finansiāli apsvērumi. Iekāre nozīmē to, ka tu gribi būt kopā ar otru personu, un tas ir daudz svarīgāk par citiem, “racionāliem” apsvērumiem.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru