Piecām leģendārākajām minūtēm Latvijas hokeja vēsturē aprit 10 gadi

1 komentārs

Pašas leģendārākās... varbūt par skaļu teikts? Bet vienas no pilnīgi noteikti!

Šodien, 13. februārī, aprit tieši 10 gadi kopš vienas no svarīgākajām un leģendārākajām spēlēm Latvijas izlases vēsturē - mača, ko noteikti var dēvēt par Latvijas Brīnumu uz ledus. 2005. gada februārī Rīgas Sporta pilī notika Turīnas Olimpisko spēļu atlases turnīrs, kurā par vienīgo ceļazīmi uz hokeja turnīru sacentās Latvija, Polija, Slovēnija un Baltkrievija. Slovēnija tika pārspēta ar 2:1, Polija - ar 3:1, tomēr sliktākas vārtu attiecības dēļ pēdējā spēlē pret Baltkrieviju mūsējiem derēja tikai un vienīgi uzvara.

Vēl sešarpus minūtes līdz spēles beigām nekas neliecināja, ka mūsējie varētu triumfēt, jo rezultāts bija 2-4, turklāt komanda spēlēja tiešām vāji. Mūsējiem radās iespēja spēlēt vairākumā, treneris Leonīds Beresņevs izlēma riskēt un nomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Tas, kas notika nākamo divarpus minūšu laikā, nav nosaucams nekā citādi kā vien par brīnumu, kuru nekad neaizmirsīs neviens, kurš šo spēli redzēja savām acīm.

Šobrīd nav pat svarīgi, vai mūsējiem palīdzēja Kirova draugi (Baltkrievijas pamatvārtsargu nepalaida uz turnīru), federācijas dāsnums (tiesnešiem iepriekšējā dienā esot bijusi iespēja iepazīties ar Rīgas labākajām meitenēm) vai kāds augstāks spēks. Svarīgi ir tas, ka Latvija iekļuva Turīnas Olimpiskajās spēlēs, bet atvadas no Sporta pils notika tik spoži, cik vien iespējams!


Vērts izlasīt
Komentāri