VIDEO: Latvijā radīts superdrons nākotnē dzēsīs ugunsgrēkus. Iespaidīgi!

Komentēt

Par Latvijas uzņēmuma Aerones izstrādāto lieljaudas dronu pēdējās dienās atkal runā visā pasaulē.

Popularitāti pasaules mediju un izklaižu portālu vidū Latvijas superdrons ieguva pērn. Toreiz tas piesaistīja uzmanību ar spēju ziemas mēnešos vilkt aiz sevis snovbordistu, bet gada siltajā periodā - veikbordistu. Tomēr tas bija tikai sākums kompānijas sasniegumiem. Tagad šis drons izstrādāts līdz tādam līmenim, ka spēj vilkt aiz sevis pat četrus snovbordistus.

Tāpat Aizkrauklē izmēģināts vēl nebijis eksperiments, kurā drons veiksmīgi pielietoja ugunsdzēsības šļūteni. Tātad nākotnē šāda veida droni noteikti spēs palīdzēt ugunsdzēsēju darbā. Latvija noteikti var lepoties ar šādiem uzņēmumiem, kas ne tikai nes mūsu vārdu plašajā pasaulē, bet arī piedalās cilvēces ikdienas pilnveidošanā.

Aerones velk četrus snovbordistus.

Superdrons piedalās cilvēku glābšanā.

Paredzams, ka šāda tipa droni nākotnē kļūs aizvien populārāki, jo mazizmēra dronu tirgus jau ir aizpildīts. "Doma ir veidot tieši liela izmēra dronus, jo tirgū neliela izmēra dronu ir diezgan daudz, bet liela izmēra droniem nav tāda piedāvājuma," stāsta viens no bezpilota lidaparāta izgudrotājiem Jānis Putrāms. Vairāk iepazīsties ar Aerones izstrādātājiem viņu mājas lapā.

Ietekmīgās ziņu aģentūras AFP sižets par Aerones.

Aerones aktivitātēm var sekot līdzi arī viņu sociālajos tīklos - Facebook un Twitter.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru