Mācība: kāpēc vētras laikā netuvoties trakojošai jūrai

Komentēt

Par laimi, šoreiz viss beidzās labi!

Francijā bīstama izvērtusies tūristu pastaiga uz klinšaino Porsgēnas pludmales krastu. Vētras saceltie viļņi bija tika stipri, ka tie no krasta ievilka jūrā kādu 75 gadus vecu pensionāru, bet pēc brīža arī viņa 76 gadus veco sievu, kura vēlējās vīram palīdzēt. Paša spēkiem viņi laukā nespēja tikt, tāpēc palīdzēt steidzās kāds cits vīrietis, kurš pie krasta bija atnācis kopā ar ratiņkrēslā sēdošu draugu, kurš visu filmēja.

Tomēr arī viņam neizdevās veiksmīgi izdabūt no ūdens pensionāru pāri. Visi trīs tika ierauti pamatīgā ūdens virpulī, kur viļņi viņus stūma uz priekšu un atpakaļ. Trijotnei paveicās, ka netālu no krasta pastaigā bija devusies kāda ģimene, kas visu pamanīja.

"Ar sievu un bērniem devāmies fotogrāfēt iespaidīgos viļņus, vienā brīdī ieraudzīju ūdenī divus pensionārus, kuru galvas bija zem ūdens, kā arī vēl vienu vīrieti. Teicu, lai sieva zvana glābšanas dienestam, bet pats devos ūdenī," stāsta varonīgais Ēriks Rodū. Sākotnēji Ēriks palīdzēja vecākajam vīrietim, kurš atradās nedaudz tuvāk krastam, bet pēc tam otram vīrietim. Visgrūtāk klājās ar kundzes glābšanu, kura vienā brīdī patvērās vien pie maza koka zara, kas novērsa viņas ievilkšanu atklātā jūrā.

"Nevarēju satvert sievieti, jo viļņi viņu pamatīgi rāva iekšā dziļumā. Dažbrīd mūs ūdens ievilka ļoti tālu, bet tad paveicās, ka viens liels vilnis mūs atgrūda atpakaļ gandrīz līdz krastam. Tad arī ugunsdzēsēji palīdzēja dabūt mūs laukā. Tikai tagad saprotu, cik bīstami un riskanti tas bija. Viņiem nevajadzēja atrasties tikt tuvu ūdenim tādā laikā, viļņi bija aptuveni piecus metrus augsti," teica Rodū.

Avots: Mail Online


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru