Itāļi radījuši lampu, kas ir precīza dienas gaismas imitācija

Komentēt

Šis nav logs, tā ir lampa!

Itālijas uzņēmums "CoeLux" ir radījis unikālu risinājumu tiem, kam trūkst saules - dabīgu mākslīgo gaismu. Kaut gan liekas, ka šāds produkts pasaules mērogā nav nekas jauns un ir redzēts jau vairākkārt, tikai viņiem ir izdevies panākt to, ko ikviens šajā nozarē sapņo izdarīt - izstrādāt dabīga izskata gaismu. Uzņēmums izmanto īpašas LED gaismas un stiklus, kuriem uzklātas vairākas īpašas metālu un citu materiālu kārtiņas, kas imitē atmosfēru, tādējādi radot tādus pašus toņus, kādos gaisma spīd caur parastiem logiem.

Kompānija produkciju piedāvā astoņiem dažādiem lietotāju profiliem - viesnīcām, dzīvojamajām ēkām, veselības aprūpei, tirdzniecības uzņēmumiem, lidostām, pazemes transportam, sporta klubiem, kā arī muzejiem. Katram no klientiem īpaši tiek pielāgoti piedāvājumi cenas un "logu" izmēru ziņā, tomēr pamatā pieejami trīs varianti - "saule" 30, 45 vai 60 grādu leņķī, tādējādi radot dabisku apgaismojumu, kas līdzinās attiecīgi ziemeļvalstu, vidusjūras un tropu klimantam. 

Pagaidām produkts ir salīdzinoši agrīnā attīstības stadijā - "saule" nekustās, tās izvietošanai vajag metru brīvas vietas, turklāt izmaksas ir gana palielas - sākot no 40000 mārciņu par iekārtu un vēl 5-7 tūkstošiem par piegādi un uzstādīšanu. Elektrības patēriņš? 340W. Neskatoties uz šiem mīnusiņiem, produkts pats par sevi ir ļoti dabīgs, un tas šobrīd ir pats galvenais. Cilvēkiem ikdienā ir nepieciešama saules gaisma, un "CoeLux" dod iespēju piemānīt savu ķermeni, it kā to piedāvājot. Ja nu kādam tas nešķiet svarīgi, uz to visu var paraudzīties no citas puses - tieši saules gaismas trūkums bija un ir galvenais iemesls, kāpēc netiek būvēti apgrieztie debesskrāpji un kāpēc cilvēki nedzīvo pagrabos. Nu šīs problēmas būs iespējams atrisināt.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru