VIDEO: Šīs izskatās pēc perfektām sapņu kāzām. Izņemot vienu būtisku detaļu...

Komentēt

Kas mums nav pieņemams, citur uzskatāms par normu.

Katru gadu 15 miljoni meiteņu visā pasaulē tiek piespiestas precēties ar pilngadīgiem vīriešiem, dažkārt gadu atšķirība sasniedz pat 50 gadu. Šādas tradīcijas joprojām ir pilnīgi pieņemamas vairākās pasaules valstīs, īpaši Āfrikā un Tuvējos Austrumos. Tāpēc Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds jeb UNICEF aizsācis akciju, lai liktu pasaulei pievērst vairāk uzmanības šiem šokējošajiem notikumiem.

Jaunajām sievām tiek liegta iespēja izglītībai, pilnvērtīgai veselībai, personīgajai izaugsmei un iespējām dzīvē. Tieši tik liels skaits meiteņu katru gadu paliek bez savas bērnības. Pāragrā vecumā viņas kļūst par līgavām un mātēm, lai gan fiziski un psiholoģiski tam nav nobriedušas. Ne visām jaunajām meitenēm organisms ir spējīgs iznēsāt bērnus, tāpēc liela daļa no viņām dzemdību laikā mirst, bet citas tās pat nesagaida. Nereti jaunās meitenes tiek pakļautas arī regulārai vardarbībai un izvarošanai.

Piemēram, Afganistānā trūcīgas ģimenes izprecina jaunās meitenes, lai tiktu pie naudas. Šāda norma lielai daļai sabiedrības tur šķiet pilnībā normāla, tikai ne pašām meitenēm. Ja atklājas, ka meitenes cenšas bēgt no līgavaiņiem, tad viņas tiek atstumtas no sabiedrības vai pat nogalinātas. Izvairīšanās no laulības šajā un citās valstīs skaitās ļoti liels negods un pārkāpums.

Savukārt Nigērā izprecinātas tiek 76% meiteņu, kuras nav sasniegušas pilngadību, bet pasaulē visvairāk jauno līgavu nāk no Indijas, pēc jaunākajiem datiem šādu meiteņu skaits sasniedz 10 miljonus. Šobrīd minūtes laikā pasaulē vidēji 28 meitenes piespiedu kārtā kļūst par līgavām, bet paredzams, ka līdz 2050. gadam pasaulē būs izprecināts vairāk nekā miljards nepilngadīgu meiteņu.

Jaunās līgavas Bangladešā.

 

Stāsts par jauno līgavu Afganistānā.

 

Bērnu izprecināšana Indijā.

 

Sociālais eksperiments sabiedrībā: 65 gadus vecs vīrietis prec 12 gadīgu meiteni.

 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru