VIDEO: Latvijā tapusi burvīga bērnu filma par 1989. gada vasaru

Komentēt

Nevaram sagaidīt, kad šī parādīsies uz ekrāniem - noteikti iesim uz kino skatīties.

Ģimenes filma "Paradīze 89" tapusi kā viena no Latvijas simtgades filmām, uz ekrāniem tā būs redzama 2018. gada februārī  -tātad jau krietni mazāk kā pēc gada. 

Kinolentes darbība norisinās 1989. gadā: četras meitenes, atstātas savā vaļā, bauda brīvību, iztēlojas pieaugušo dzīvi un iekuļas dažādos piedzīvojumus.

Māsīcu mātes Ievas nav mājās, un meitenes izbauda "brīvību", iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām. Maija (11), idealizējot Ievu un iejūtoties mātes lomā, uzņemas meiteņu sadzīves vadīšanu. Paulai pēc telefona sarunas ar māti rodas sajūta, ka viņas vecāki šķiras. Paula ir apjukusi, spriedzi kāpina televīzijas ziņas par asiņainiem notikumiem, un meiteņu attiecības, mijoties bailēm par tuvojošos karu un nespējai emocionāli tikt galā ar pieaugušo dzīvi, kļūst saspīlētas. Paulā aug kareivīgums, un viņa nolemj rīkoties, cerot, ja Latvija atgūs brīvību, jaunā situācija izvērsīsies par labu visiem - māsīcu māte Ieva atgriezīsies pie savām meitām un viņai vairs nebūs dienām un naktīm jāraujas Tautas frontes darbos, nejaušam paziņam, lietuvietim Jonasam nebūs jāslēpjas no iesaukuma Padomju armijā un viņa ar Laurēnu tiks mājās un saglābs brūkošo ģimeni. Ar cerību Paula viena dodas uz "Baltijas ceļu". Televīzija sludina ārkārtas stāvokli valstī, meitenes, atstātas likteņa varā, gatavojas karam. Mājās pārrodas Ieva...

Filmas režisore: Madara Dišlere. Kinolente top studijā Tasse Film, kas producējusi arī popularitāti ieguvušo "Es esmu šeit".
 
 
 
 

 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru