Pasaudzis sagrauj miljardus vērto protezēšanas industriju

22 komentāri

Puisis radījis protēzi, ko iespējams kontrolēt ar domām, un kuru ikviens var izveidot mājas apstākļos ar 3D printera palīdzību.

19 gadu vecais amerikānis Īstons Lačipelle ir ģēnijs. Jaunietis atradis veidu, kā ļoti lēti iespējams izveidot rokas protēzes, turklāt uz citu nelaimes rēķina viņš negrasās iedzīvoties, jo šo darbu padarījis pilnīgi bez maksas pieejamu ikvienam interesentam.

Pateicoties 3D printeriem, labu cilvēku atbalstam un smagam darbam piecu gadu garumā, viņš ir atradis risinājumu, kas dod iespēju, uzvelkot īpašu ierīci galvā, ar domām kontrolēt robotisko roku. Lai uzbūvētu šādu protēzi nepieciešami aptuveni 350$, kas pat nav salīdzināms lielums ar aptuveni 60000-80000, cik maksā parastas mākslīgās rokas. Jaunietis apzinās - kaut gan lielajām korporācijām šis noteikti nepatiks, tas ir darbs, kurš ir jāturpina, jo tādā veidā iespējams palīdzēt tūkstošiem cilvēku visā pasaulē, kas citādi nespētu atļauties protēzes.

Ja nu gadījumā arī tev ir radusies vēlme izveidot šādu roku, un kaut kur ir pieejams 3D printeris, dodies uz Īstona mājaslapu un iegūsti visas nepieciešamās pamācības un programmatūru jau tagad!


Vērts izlasīt
Komentāri