Pasaulē lielākās bļitkošanas sacensības

2 komentāri

11000 cilvēku un 30000 caurumu.

Kaut gan tad, kad tiek runāts par zemledus makšķerēšanu, ASV diez vai ir pirmā valsts, kas ienāk prātā, tomēr tieši tur janvāra nogalē notika pasaulē lielākās labdarības zemledus makšķerēšanas sacensības. Uz Minesotas štatā esošā Gallas ezera ledus pulcējās vairāk nekā 11000 bļitkošanas entuziastu, lai par ziedojumiem šīs ūdenstilpnes apkārtnes uzlabošanai, 3 stundu laikā izurbtu vairāk nekā 30000 āliņģus un sacenstos par balvu fondu 200000 ASV dolāru vērtībā.

Sacensībās piedalījās dalībnieki no vairākām valstīm, no kuriem vistālāko ceļu mēroja Polijas pārstāvis. Viņš gan neguva uzvaru, jo tās laurus plūca Stīvens Baumgartners, kurš savu uzvaru nesošo zivi, 3.05 kilogramus smago līdaku, izvilka vien 15 minūtes pirms sacensību noslēguma. Par šo lomu Minesotas iedzīvotājs, kurš pirmo reizi labdarības pasākumā piedalījās pirms desmit gadiem, savā īpašumā ieguva jaunu GMC pikapu. Nav slikti par vienu zivtiņu, vai ne?

Kopumā pasākuma laikā, ko jau 25 gadus organizē tikai brīvprātīgie, 400 cilvēkiem kopsummā nostrādājot vairāk nekā 20000 stundas, tika izzvejotas 1240 zivis, kuras visas pēc nosvēršanas tika palaistas atpakaļ ezerā. Tas laikam nozīmē, ka pat pēc tik lielām bļitkošanas sacensībām ar drošu sirdi joprojām var teikt, ka “there’s plenty more fish in the sea (vai lake, šajā gadījumā)”.

Jāatzīst, ka uz šī fona, iespējams, populārākajā Latvijas zemledus makšķerēšanas vietā - Liepājas kanālā - notiekošais izskatās kā neliela draugu loka pasēdēšana.


Vērts izlasīt
Komentāri