Latvieši realizē pasaulē pirmo lēcienu ar izpletni no drona. Iespaidīgi!

Komentēt

Latviju noteikti var saukt par dronu tehnoloģijas attīstības lielvalsti.

Latviešu kompānija Aerones ar saviem izstrādātajiem bezpilota lidaparātiem jeb droniem kārtējo reizi pievērsuši pasaules uzmanību. Jau iepriekš kompānija publicēja video materiālus, kas pierādīja, ka šos apjomīgos dronus var izmantot vasaras un ziemas ekstrēmajām izklaidēm. Tomēr tagad šī latiņa pacelta vēl nebijušā augstumā.

Latvieši īstenojuši pasaulē pirmo cilvēka lēcienu ar izpletni no drona, turklāt tas noticis nupat - 12. maijā. Aerones radītais 28 motoru drons pacēlis izpletņlēcēju Ingu Augstkalnu 330 metru augstumā, no kurienes tika veikts plānots lēciens, kā arī piezemēšanās ar izpletni.

Lēciens tika veikts Māļos, Amatas novadā, sadarbojoties ar VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centru, kura 120 metru augstais komunikāciju tornis tika izmantots kā platforma lēcējam. Lai mazinātu potenciālos riskus, drons uzņēma lēcēju no augstā torņa, no kura pēc tam pacēlās lēcienam paredzētajā augstumā.

Gatavošanās ilga sešus mēnešus, kuru laikā tika palielināta drona celtspēja līdz 200 kg, kā arī tika veikta virkne testu, ieskaitot lidojumus ar lēcēju virs Daugavas.

Avots: Kursors.lv.

 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru