VIDEO: Netrafarētās policijas automašīnas pierāda savu efektivitāti

7 komentāri

Lūk, kā policisti noķer auto, kuri nesas pa lielceļiem ar 150km/h.

Kopš ceļu satiksmē parādījušās netrafarētās policijas automašīnas, arvien biežāk likumsargi konstatē visdažādākos ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus – braukšanas ātruma neievērošanu, agresīvu braukšanu, apdzīšanu neatļautā vietā un citus pārkāpumus. Pagājušajā nedēļā Valsts policijas (VP) Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki, uzraugot ceļu satiksmes drošību, fiksēja vairākus būtiskus ātrumpārkāpējus.

Netrafarētās policijas automašīnas sevi ir attaisnojušas – darbs ar tām parāda, ka šie spēkrati ir efektīvs līdzeklis satiksmes dalībnieku uzraudzībā. Novērojumi liecina, ka joprojām liela daļa autovadītāju ir bezatbildīgi un būtiski pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, tādējādi apdraudot ne tikai sevi, bet arī citus ceļu satiksmes dalībniekus. Jāatzīst, ka daļa pieķerto šoferīšu pēcāk nožēlo izdarīto un ir gatavi uz visu, lai netiktu sodīti. Taču jāuzsver – tie kuri apzināti riskē un rupji pārkāpj likumus, agri vai vēlu tomēr tiek pieķerti.

Pagājušajās ceturtdienas rītā, 17.augustā, VP ceļu policijas Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki, patrulējot uz autoceļa Rīga – Bauska, apturēja divus steidzīgus autobraucējus. Pulksten 7.18 Iecavas novadā, kāds 1990.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “BMW 318”, pie atļautā braukšanas ātruma 90 kilometri stundā, traucās ar ātrumu 155 kilometri stundā. Savukārt mirkli vēlāk uz autoceļa Rīga – Jelgava, Jaunolaines virzienā, pulksten 8.06, tika fiksēts vēl kāds “BMW 320” markas spēkrats, kur 1985. gadā dzimis vadītājs pie atļautā braukšanas ātruma 90 kilometriem stundā brauca ar 148 kilometriem stundā.

Tāpat, arī 18.augusta vakarā, fiksēti četri būtiski ātrumpārkāpēji. Garkalnes novadā uz autoceļa Rīga – Veclaicene, vienlaicīgi tika fiksēti divi rupji ātruma pārsniegšanas gadījumi, kur divi autovadītāji savā starpā sacenšoties, pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu. Proti, 1969.gadā dzimis automašīnas “Audi A8” vadītājs pie atļautajiem 100 kilometriem stundā traucās ar 175 kilometriem stundā. Savukārt “VW Touareg” vadītājs, 1986.gadā dzimis vīrietis, pie atļautajiem 90 kilometriem stundā, steidzās ar 163 kilometriem stundā. Abiem vadītājiem noformēts administratīvā pārkāpuma protokols un paredzēta transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšana.


Vērts izlasīt
Komentāri