VIDEO: Roboti gatavi pārņemt pasauli. Cilvēce, uzmanies!

Komentēt

Bostonas zinātnieki mūsu acu priekšā rada nākotni! Viņu jaunākais izgudrojums - 2 metrus augstais robots spēj darīt tos pašus darbus, ko cilvēks, turklāt bez aizķeršanās.

Zinātne neapstājas! Šobrīd, kad vārds "robots" nebūt nav jaunums, šie tehnoloģiskie izgudrojumi kļūst arvien spējīgāki un savās funkcijās var arvien vairāk līdzināties cilvēkiem. 

Viens no jaunākajiem robotiem, kas gan šobrīd vēl atrodas izpētes stadijā, jau tagad uzrādījis lielisku sniegumu. 

Divus metrus augstais "Handle" pārvetojas ar ātrumu 15 km/h un spēj no vietas uzlēkt metra augstumā, kas ļauj tam pildīt plašu uzdevumu spektru - pārvietot priekšmetus, pārvarēt augstumu, slīpumu u.tml aizstāt cilvēku bīstamā vai citādi mums nepiemērotā darba vidē.

Lai gan vairākās funkcijās "Handle" īpaši netšķiras no jau esošajiem robotiem, tā uzbūve ir krietni vienkāršāka, kas ir solis pretīm vēl populārākai šādu izgudrojumu izmantošanai, aizstājot cilvēka darbu. 

Saprotams, ka viedokļi šajā jautājumā dalās - vieni robotu popularizēšanā saskata potenciālu un cilvēka darba atvieglošanu, citi baidās par darba vietu samzināšanu un strauji pieaugošo cilvēka nomaiņu pret tehniku. Tas, kā attīstīses robotu industrija, pagaidām vēl nav zināms, tomēr viens gan ir jāatzīst -  pārmaiņas ir neizbēgamas jebkurā nozarē. Kā teicis Rainis - pastāvēs, kas pārvērtīsies. 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru