20 jaunas un drīzumā uz Latvijas kino ekrāniem gaidāmas filmas

1 komentārs

Iesoļo kino rudenī ar svaigāko un tuvākajā laikā gaidāmo filmu izlasi no dažādu Latvijas kinoteātru repertuāriem.

Ieskaties datumos un atzīmē savā kalendārā sev svarīgākos seansus, jo piedāvājam filmas to pirmizrāžu secībā, sākot ar tuvāko.

1. Slava | Glory

Režisori: Kristīna Grozeva, Petars Valčanovs (Bulgārija/Grieķija)
Galvenajās lomās: Stefans Denoļibovs, Margita Goševa u.c.
Žanrs: Drāma
Filma skatāma: Kino Bize
Uz ekrāniem no: 06.10.2017

Filmas centrā ir dzelzceļa darbinieks Petrovs, kurš uz sliedēm atrod miljons levu. Viņš nolemj visu naudu atdot policijai. Par cēlo rīcību kolēģi viņu nosauc par muļķi, bet valsts viņam svinīgi piešķir rokas pulksteni, tomēr drīz vien tas diemžēl apstājas. Tikmēr Satiksmes ministrijas Sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja ir pazaudējusi Petrova veco, tēva dāvāto pulksteni. Nu jāatgūst gan pulkstenis, gan pašcieņa.
Komentēt

2. Mans Mazais Ponijs: Filma | My Little Pony: The Movie

Režisors/animators: Džeisons Tīzens (Kanāda)
Žanrs: Multiplikācijas filma
Filma skatāma: Forum Cinemas, Multikino, Cinamon un citur.
Uz ekrāniem no: 06.10.2017
Filma dublēta latviešu un krievu valodās.

Kad ļauni spēki apdraud Ponijvilu, sešas ponijmeitenes pirmo reizi mūžā pamet dzimto zemi un dodas neaizmirstamā ceļojumā tālu aiz tās robežām. Meklējot palīdzību, viņas nonāks gan otrpus maģiskajiem kalniem, gan zemūdens pasaulē un pat lidojošā pirātu kuģī. Ponijmeitenes piedzīvos galvu reibinošas dēkas, iegūs jaunus draugus, iemācīsies likt lietā draudzības maģiju un varēs izglābt savas mājas.
Komentēt

3. Pa asmeni skrejošais 2049 | Blade Runner 2049

Režisors: Deniss Vilenū (ASV)
Galvenajās lomās: Raiens Goslings, Deivs Batista, Robina Raita, Džareds Leto, Vuds Hariss u.c.
Žanrs: Zinātniskā fantastika, trilleris
Filma skatāma: Forum CinemasCinamon, Kino Lora, Silver Screen un citur.
Uz ekrāniem no: 06.10.2017

Trīsdesmit gadus pēc pirmās filmas notikumiem jaunais "pa asmeni skrejošais" policists K atklāj ilgi glabātu noslēpumu, kas var pārvērst totālā haosā to, kas vēl atlicis no sabiedrības. K atklājums liek viņam uzmeklēt bijušo policistu Riku Dekardu, kurš jau 30 gadus ir pazudis bez vēsts.


Komentēt

4. Karaliskā opera: Bohēma | The Royal Opera: La Bohème

Režisors: Ričards Džonss (Lielbritānija)
Galvenajās lomās: Nikola Kāra, Maikls Fabiano, Mariušs Kvicins u.c.
Žanrs: Opera
Skatāma: Cinamon
Uz ekrāniem no: 12.10.2017 

Kad nabadzīgais dzejnieks Rūdolfs sastop šuvēju Mimī, viņi uzreiz iemīlas. Bet viņu laime tiek apdraudēta brīdī, kad Rūdolfs uzzina, ka Mimī ir nāvējoši slima.
Slavenais režisors Ričards Džonss (Richard Jones) (“Boriss Godunovs”, “Triptihs”) izveidojis jaunu Pučīni operas “Bohēma” iestudējumu. Neatvairāma savā asprātīgajā, kaislīgajā komēdijas un traģēdijas apvienojumā, opera koncentrējas uz jauno mākslinieku nabadzīgo dzīvi, 19. gadsimta galvaspilsētas, Parīzes bohēmiskajos kvartālos. Džonss parāda precīzu skatījumu uz šo īpaši mīlēto klasiku, vizualizējot to Stjuarta Lainga (Stewart Laing) satriecošā, stilizētā 19. gadsimta 50. gadu vidē. Pučīni romantiski attēlo bohēmisko Parīzi ar neaizmirstamu mūziku un mīlas stāstu, kas aizsācies vienkāršā ikdienā, apburot skatītājus visā pasaulē un padarot “Bohēmu” par vienu no visu laiku iemīļotākajām operām. Pirmo reizi tā tika rādīta Koventgārdena operā 1897. gadā un kopš tā laika demonstrēta vairāk nekā piecsimt iestudējumos.
Komentēt

5. Sniegavīrs | The Snowman

Režisors: Tomass Alfredsons (ASV)
Galvenajās lomās: Maiks Fasbenders, Rebeka Fergusone, Šarlote Geinsbūra u.c.
Žanrs: Kriminālkomēdija
Filma skatāma: Splendid Palace, Forum Cinemas Multikino un citur.
Uz ekrāniem no: 13.10.2017 

Romānu cikla autora Jū Nesbē romāna "The Snowman" ekranizējums. Maikls Fasbenders detektīva Harija Hola lomā.
Harijs Hols izmeklē kādas sievietes mīklainu pazušanu: viņas purpursārtā šalle atrasta ap kaklu sniegavīram. Drīz atklājas, ka viņa nav vienīgā - naktīs, kad uzsnieg pirmais sniegs, noslēpumaini pazudušas vēl vairākas sievietes. Vienīgā saikne starp viņām - sniegavīrs viņu pagalmā...
Komentēt

6. Aiz kraujas rudzu laukā | Rebel in the Rye

Režisors: Denijs Strongs (ASV)
Galvenajās lomās: Kevins Speisijs, Nikolass Hoults, Sāra Paulsone
Žanrs: Biogrāfiska drāma
Filma skatāma: Forum Cinemas, Splendid Palace, Multikino un citur.
Uz ekrāniem no: 13.10.2017

"Aiz kraujas rudzu laukā" ir ieskats notikumos, kas veidoja vienu no pretrunīgākajiem un noslēpumainākajiem amerikāņu rakstniekiem – Dž. D. Selindžeru. Filmas darbība risinās 20. gadsimta vidū Ņujorkā, kad jaunais Selindžers meklē savu vietu dzīvē. Pārciestais frontē 2. pasaules karā, mīlas dēka ar augstāko aprindu jaunkundzi Ūnu O'Nīlu un pirmie literārie centieni – šī pieredze ir pamatā viņa pasaulslavenajam meistardarbam "Uz kraujas rudzu laukā".
Komentēt

7. Saļut-7 | Салют-7

Režisors: Klims Šepenko (Krievija)
Galvenajās lomās: Vladimirs Vdovičenkovs, Pāvels Derevjanko, Oksana Fandera un citi.
Žanrs: Trilleris
Filma skatāma: Multikino, Forum Cinemas
Uz ekrāniem no: 13.10.2017 

1985. gads. Padomju kosmosa stacija “Saļut-7” bezpilota režīmā atrodas orbītā un piepeši vairs neatbild uz lidojuma vadības centra sūtītajiem signāliem. Tā pazūd no radara ekrāna, lidojuma trajektorija nav prognozējama. 20 tonnu metāla riņķo ap Zemi un drīz var nokrist jebkurā planētas vietā. Katastrofa var notikt kuru katru mirkli...
Komentēt

8. Plastmasas Ķīna| Plastic China

Režisors: Džulians Vangs (Lielbritānija)
Žanrs: Dokumentālā filma
Filma skatāma: Kaņepes Kultūras centrā
Filmas seanss: 14.10.2017 plkst. 17:00 + diskusija pēc filmas 
Ieeja brīva.

Filma ir iekļauta Kaņepes Kultūras centra organizētajā Zero Waste tematiskā kino programmā, kas aicina sabiedrību aktualizēt atkritumu šķirošanu ikdienā. Pievienojies uz pēc-seansa diskusijām ar vides ekspertiem un Zero Waste praktizētājiem, lai apspriestu un uzzinātu, kā ikviens no mums var sekmēt dabai draudzīgāku vidi.
Komentēt

9. Supervētra | Geostorm

Režisors: Dīns Devlins (ASV)
Galvenajās lomās: Džeralds Batlers, Džims Stardžess, Ebija Korniša u.c.
Žanrs: Zinātniskā fantastika, trilleris
Filma skatāma: Forum Cinemas, Multikino, Kino Gaisma un citur.
Uz ekrāniem no: 20.10.2017 

Pēc tam, kad planētu arvien biežāk bija sākušas piemeklēt postošas dabas katastrofas, pasaules līderi sanāca kopā un radīja visaptverošu satelītu tīklu globālai klimata kontrolei un cilvēku drošībai. Bet nu kaut kas ir nogājis greizi — sistēma, kas tika izveidota, lai pasargātu zemi, tagad to apdraud. Sākas sacīkstes ar laiku, jo jāpaspēj atrast īstais vaininieks, pirms supervētra noslaucījusi no zemes virsmas pilnīgi visu… mūs tajā skaitā.
Komentēt

10. Avicii: Patiesie Stāsti | Avicii: True Stories

Režisors: Levans Tsikurišvilli (Lietuva)
Žanrs: Dokumentālā filma
Filma skatāma: Forum Cinemas
Uz ekrāniem no: 26.10.2017

2016. gada 28. martā zviedru zvaigzne Avicii pēkšņi paziņoja par koncertturnejas pārtraukšanu. Slavenais dīdžejs un remiksu autors ir savas karjeras kulminācijā, un viņam ir fani visā pasaulē. 
Tagad dokumentālajā filmā Avicii - īstajā vārdā Tims Berlings - pirmoreiz dalās ar savas radošās darbības gaitām - kā iznācis no guļamistabā ierīkotās studijas, lai spēlētu milzu arēnās visā pasaulē. Kopš 2013. gada režisors Levans Cikurišvili sekojis mūziķim koncertos, aizkulisēs un ikdienas dzīvē. Tas ir personīgs stāsts par to, kā dzimusi pasaules līmeņa zvaigzne, kā arī par slavas ēnas pusēm un grūtībām. Dokumentālajā filmā piedalās arī tādi mākslinieki kā Kriss Mārtins, Vaiklefs Žans, Dāvids Geta un Tiësto. Kā papildinājumu kinoskatītāji varēs vērot arī pusstundu garu ekskluzīvu koncertmateriālu no Avicii pēdējā koncertā Ivisas klubā "Ushuaia" – tā ir uzstāšanās, kurā valda daudz emociju, prieka un enerģijas.
Komentēt

11. Māja bez jumta | Haus Ohne Dach

Režisore: Solēna Juzefa (Irāka/Vācija/Katara)
Galvenajās lomās: Mina Ezlema Sagdiča, Sasuns Saijans, Murats Sevens u.c.
Žanrs: Drāma
Filma skatāma: Splendid Palace
Uz ekrāniem no: 26.10.2017 

ienas ģimenes trīs bērni – naktslokālā par dziedātāju strādājošā Lija, savā ģimenē pirmdzimto gaidošais Jans un savrupnieks Alans -, kas visi dzimuši Irākas kurdu daļā un uzauguši Berlīnē, ir ieradušies savā dzimtajā zemē, lai izpildītu mirušās mātes pēdējo vēlēšanos. Viņa vēlējās tikt apglabāta dzimtajā ciemā līdzās savam vīram, kurš zaudēja dzīvību karā pret Sadama režīmu. Piederīgie Kurdistānā pret to vētraini iebilst. Taču savstarpēji saķildojušies brāļi un māsa vēlas izpildīt mātes vēlēšanos, nozog zārku un, sev pa pēdām vedot saniknotos radiniekus, pikapā dodas sarežģītā braucienā pa zemi, kurā kurdu pešmerga [zemessardze] cīnās pret “Islāma valsts” teroristiem.
Komentēt

12. Tors: Ragnarjoks | Thor: Ragnarok

Režisors: Taika Vaititi (Jaunzēlande)
Galvenajās lomās: Kriss Hemsvorts, Toms Hidlstons, Keita Blanšeta u.c.
Žanrs: Piedzīvojumu filma
Filma skatāma: Forum Cinemas, Cinamon, Kino Balle un citur.
Uz ekrāniem no: 27.10.2017

Atgriezies Asgardā, lai atrastu noslēpumaino ienaidnieku, kurš meklē Bezgalības Akmeņus, Tors uzzina, ka viņa brāļa Loki rīcība ir pietuvinājusi karaļvalsti briesmīgam notikumam – Ragnarjokam. Leģenda vēsta, ka tas nozīmē pēdējo kauju, pēc kuras Asgarda tiks iznīcināta. Toram nāk palīgā Halks un viņiem abiem būs lemts sastapties aci pret aci ar visu deviņu pasauļu ļaunāko ienaidnieku.
Komentēt

13. Ievainotais jātnieks

LTV
Režisore: Ilona Brūvere (Latvija)
Galvenajās lomās: Imants Strads, Dārta Daneviča, Mārtiņš Brūveris, Dainis Grūbe, Ieva Aleksandrova-Eklone, Marta Grase, Lauris Subatnieks u.c.
Žanrs: Dokumentālā spēlfilma
Filma skatāma: Splendid Palace
Uz ekrāniem no: 27.10.2017 (Pirmizrāde 24.10.2017)

Divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos tēlnieks Kārlis Zāle iemūžinājis savu Latvijas valsts vīziju un nemirstību. Valsts simtgadi svinēsim kopā ar Brāļu kapu un Brīvības pieminekļa autora 130. dzimšanas dienu.
Brāļu kapi un Brīvības piemineklis ir tēlnieka dzimtenes mīlestības apliecinājums, kas pastāvēs, kamēr vien būs un paliks Latvijas valsts. Kārlis Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi redz lielās, spēcīgās līnijās, tāpat kā tēlniecību, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanās. Pilnmetrāžas dokumentālā filma "Ievainotais jātnieks" balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentāciju, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar izcilām kultūras un mākslas personībām un tā laika ideāliem. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai un nozīmīgākā tautas apziņas apliecinājuma – Brīvības pieminekļa celtniecībai.
Komentēt

14. Zāģis 8 | Jigsaw

Režisors: Maikls Spīrigs, Pīters Spīrigs (ASV)
Galvenajās lomās: Tobins Bels, Mets Pesmors, Hanna Emīlija Andersone u.c.
Žanrs: Šausmu filma
Filma skatāma: Cinamon, Forum Cinemas
Uz ekrāniem no: 03.11.2017

Dažādās pilsētas vietās tiek atrasti miruši cilvēki, un ir acīmredzams, ka viņi ņēmuši nelabu galu. Izmeklēšanas gaitā uzietie pierādījumi norāda uz vienu vainīgo – Džonu Kreimeru – maniaku ar iesauku Zāģeris. Bet kā tas iespējams? Viņš jau vairāk nekā 10 gadus tiek uzskatīts par mirušu…
1 komentārs

15. Sliktās mammas 2 | A Bad Moms 2 Christmas

Režisors: Džons Lukass, Skots Mūrs (ASV)
Galvenajās lomās: Mila Kunisa, Kristena Bela, Ketrīna Hāna u.c. 
Žanrs: Komēdija
Filma skatāma: Forum Cinemas, Cinamon, Multikino
Uz ekrāniem no: 03.11.2017

Trīs nenovērtētas un ar darbiem apkrāvušās mammas – Eimija, Kikija un Karla – pūlas vaiga sviedros, lai sagādātu savām ģimenēm jaukākos Ziemassvētkus. Bet it kā ar to vēl būtu par maz, viņām savās mājās jāuzņem un jāizklaidē jebkuru brīvdienu lielākais bieds – sava mamma. Soli pa solim mūsu mammas nonāk pie jaunām atziņām, kā sarīkot neaizmirstamus Ziemassvētkus, un galu galā satuvinās arī katra ar savu māti.
Komentēt

16. Pasaka par tukšo telpu

LTV
Režisors: Krista Burāne (Latvija)
Žanrs: Dokumentālā filma
Filma skatāma: Splendid Palace
Uz ekrāniem no: 03.11.2017

Kristas Burānes pilnmetrāžas dokumentālā filma "Pasaka par tukšo telpu" stāsta par izcilo scenogrāfu un pedagogu Andri Freibergu. Filmā savu pašportretu Andris Freibergs rada uz skatuves kā izrādes “Andris Freibergs” scenogrāfiju. Viņš izspēlē sevi kā vietu, kurā gandrīz astoņdesmit gadus ir bijis laiks spožiem panākumiem, traģiskiem zaudējumiem, dzimšanai, nāvei un sapnim par ideālās tukšās telpas radīšanu, kura sevī ietvertu vienlaicīgi visu un neko, galu un sākumu.
Komentēt

17. Ar putām uz lūpām

Režisors: Jānis Nords (Latvija)
Galvenajās lomās: Vilis Daudziņš, Ieva Puķe, Raimonds Celms u.c.
Žanrs: Attiecību trilleris
Filma skatāma: Kino Bize, Splendid Palace, Forum Cinemas un citur.
Uz ekrāniem no: 16.11.2017 

Ar putām uz lūpām” ir attiecību trilleris. Tas stāsta par Didzi – bijušo policistu un kaujas suņu treneri, kurš dažu dienu laikā nonāk neapskaužamā situācijā. Viņš tur aizdomās sievu par neuzticību, kamēr viņa mīļotie suņi inficējas ar kādu bīstamu slimību. Filma ir Latvijas, Lietuvas un Polijas kopprodukts, kas tapis ar Latvijas Nacionālā kino centra, Eiropas fonda Eurimages, Polijas Filmu institūta un Lietuvas Nacionālā kino centra atbalstu. Stāsta pamatā ir amerikāņu scenārista Meta Goseta (Matt Gossett) darbs “Origin Of Species”, kas 2013. gadā ieguva “Amazon Studio Awards” par labāko scenāriju. “Psiholoģiskā spriedze un spraigais sižets visu filmas laiku neļāva žūrijai atslābt ne uz mirkli,” tā par apbalvoto darbu izteicās “Amazon Studio” pārstāvis. Scenārija līdzautors ir režisors Jānis Nords, kurš stāstu adaptējis Latvijas apstākļiem. Filmā svarīga loma ir galvenā varoņa Didža dienesta suņiem Džinai, Bosam un Dargo. Katram sunim-aktierim ir arī dublieri, tāpēc filmēšanas vajadzībām no Ungārijas atceļoja deviņi filmēties apmācīti suņi.
Komentēt

18. Meroubounas noslēpums | Marrowbone

Režisors: Seržo Sančess (Spānija)
Galvenajās lomās: Mija Gota, Anja Teilore-Džoja, Čārlijs Hītons  u.c.
Žanrs: Šausmu filma
Filma skatāma: Cinamon
Uz ekrāniem no: 24.11.2017 

1969. gads. ASV Lauki. Džeiks (20) un viņa māsa Džeina (19) un brāļi Bilijs (18) un Sems (5) dzīvo tantes vecajā zemnieku saimniecībā. Viņi glabā dzimtas noslēpumu. Daudzās nāves ir tikai viens no daudzajiem noslēpumiem, kas tiek glabāti tantes mājas sienās.
Komentēt

19. Taisnības līga | Justice League

Režisors: Zaks Šnaiders (ASV)
Galvenajās lomās: Bens Afleks, Robina Raita, Eimija Adamsa u.c.
Žanrs: Piedzīvojumu filma, zinātniskā fantastika
Filma skatāma: Multikino, Forum Cinemas
Uz ekrāniem no: 17.11.2017 

Pēc Supermena nāves viss ir mainījies. Zemei draud līdz šim neparedzētas briesmas un Betmens ir nolēmis apvienot supervaroņus kopīgai cīņai pret šo ļaunumu. Bet tas nebūs tik vienkārši kā viņam šķiet. Katrs no tiem ir citādāks un visi tik vienkārši vien nepieņems Betmena aicinājumu. Turklāt būs jau par vēlu, lai glābtu cilvēkus no tuvojošās katastrofas. Filmā pirmo reizi plecu pie pleca cīnīsies Betmens, Akvamens, Saiborgs, Flešs un Brīnumsieviete.
Komentēt

20. Suburbikona | Suburbicon

Režisors: Džordžs Klūnijs (ASV)
Galvenajās lomās: Mets Deimons, Džulianna Mūra, Oskars Izāks u.c.
Žanrs: Kriminālkomēdija
Filma skatāma: Forum Cinemas, Splendid PalaceMultikino un citur.
Uz ekrāniem no: 01.12.2017 

Filmas darbība risinās 50tajos gados. Paraugģimene, kas dzīvo klusā piepilsētā ar nosaukumu Suburbikona pārdzīvo kādu notikumu, kas līdz pamatiem satricina ģimenes mierīgo, mietpilsonisko dzīvi. Šis notikums pamudina viņus uz ļaunākajiem soļiem viņu idilliskajā ikdienā - uz šantāžu, atriebību un nodevību. 
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri