Šajā ciemā nav Wi-Fi un mobilo telefonu. Pārsteidzoša iemesla dēļ!

Komentēt

Grīnbenka, ASV, ir pavisam neliels ciems – 2010. gadā tur dzīvoja tikai 143 iedzīvotāju. Tomēr tajā risinās ievērojami zinātniski notikumi.

1. Šis ciems atrodas īpašā 33 tūkstošu kvadrātkilometru teritorijā, kurā nav nekādu cilvēka radītu radio viļņu.

Šis ciems atrodas īpašā 33 tūkstošu kvadrātkilometru teritorijā, kurā nav nekādu cilvēka radītu radio viļņu.

2. Tas nozīmē, ka ciema iedzīvotājiem nav iespējams lietot mobilos telefonus vai bezvadu internetu, klausīties radio vai skatīties virszemes TV.

Tas nozīmē, ka ciema iedzīvotājiem nav iespējams lietot mobilos telefonus vai bezvadu internetu, klausīties radio vai skatīties virszemes TV.

3. Papildus šiem trūkumiem, nav ieteicams izmantot digitālās kameras un kustību detektorus, turklāt jāizmanto tikai mašīnas ar dīzeļdegvielu. Bet kāpēc?

Papildus šiem trūkumiem, nav ieteicams izmantot digitālās kameras un kustību detektorus, turklāt jāizmanto tikai mašīnas ar dīzeļdegvielu. Bet kāpēc?

4. Šie visi pasākumi ieviesti ar vienu mērķi – attīrīt atmosfēru no liekiem viļņiem, lai šis milzīgais radioteleskops darbotos precīzāk.

Šie visi pasākumi ieviesti ar vienu mērķi – attīrīt atmosfēru no liekiem viļņiem, lai šis milzīgais radioteleskops darbotos precīzāk.

5. Līdzīgi kā gaismas piesārņojums neļauj mums labi pārredzēt naksnīgās debesis, radioviļņi no Zemes traucē šim teleskopam “saskatīt” visuma detaļas.

Līdzīgi kā gaismas piesārņojums neļauj mums labi pārredzēt naksnīgās debesis, radioviļņi no Zemes traucē šim teleskopam “saskatīt” visuma detaļas.

6. Grīnbenkas teleskops veicis vairākus nozīmīgus pētījumus – gan Mēness izpētē, gan mūsu visuma “rajona” formas noteikšanā.

Grīnbenkas teleskops veicis vairākus nozīmīgus pētījumus – gan Mēness izpētē, gan mūsu visuma “rajona” formas noteikšanā.
Attēlā redzams, kur atrodas Piena Ceļa galaktika.
Komentēt

7. Arī tuvējā ciema iedzīvotāji ir apmierināti ar viļņu ierobežojumu. Var klausīties dabas skaņās, un bērni nepavada visu dienu pie gadžetiem.

Arī tuvējā ciema iedzīvotāji ir apmierināti ar viļņu ierobežojumu. Var klausīties dabas skaņās, un bērni nepavada visu dienu pie gadžetiem.

8. Kurš būtu iedomājies, ka ciems bez viedtālruņiem ir mājas pasaules lielākajam un precīzākajam radioteleskopam?

Kurš būtu iedomājies, ka ciems bez viedtālruņiem ir mājas pasaules lielākajam un precīzākajam radioteleskopam?

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru