Šis video demonstrē, ko čūsku inde nodara cilvēka asinīm

Komentēt

Ļoti uzskatāmi parādīts, kāpēc čūskas kodiens var izrādīties nāvējošs.

Video sākumā redzam, kā tiek savākta čūskas inde.

Video sākumā redzam, kā tiek savākta čūskas inde.
Šī ir ļoti indīga odze, kas sastopama Ķīnas dienvidos, Taivānā un Dienvidaustrumu Āzijā. Tā var sasniegt garumu līdz 1 metram, un tai raksturīgs leopardraksta zīmējums. Starp visām indīgajām čūskām tieši šī - saukta par Rasela odzi - ir atbildīga par visvairāk nāvējošiem kodumiem. Gan tādēļ, ka ir samērā izplatīta, gan tādēļ, ka tās inde ir īpaši spēcīga. Šajai čūskai ir arī ļoti agresīvs raksturs.
Komentēt

Pēc tam pētnieks iepilina to cilvēka asinīs.

Pēc tam pētnieks iepilina to cilvēka asinīs.
Un asinis ļoti strauji sarecē un pārvēršas želejveidīgā vielā. Rasela odzes inde var izrādīties nāvējoša, ja tūdaļ netiek ievadīta pretinde.
Komentēt

Šo indi izmanto medicīnā.

Šo indi izmanto medicīnā.
Tieši tā paša iemesla dēļ, ko mēs redzējām video. Tā kā asinis uz Rasela odzes indi reaģē tik ātri, to izmanto, lai testētu asins recēšanu.
Komentēt

Vienīgā indīgā čūska Latvijā arī ir odze.

Vienīgā indīgā čūska Latvijā arī ir odze. liepajniekiem.lv
Ja gadījies sastapt Latvijas odzi un tā pamanījusies tev iekost, mediķi iesaka nekavējoties izsaukt neatliekamo palīdzību. Cilvēkam var uzreiz sākties alerģiska reakcija, taču tā var būt arī aizkavēta. Cietušo vajag nomierināt un apguldīt, sakosto vietu pacelt mazliet augstāk, uz koduma uzlikt kaut ko aukstu.

Šajā brīdī svarīgi uzreiz dzert daudz šķidruma un pēc iespējas mazāk kustēties. Pretēji stereotipam, mediķi neiesaka likt žņaugu vai mēģināt izsūkt indi ar muti - tas situāciju var tikai pasliktināt.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru