Ģeniāli vienkāršs izgudrojums, kas ievērojami samazinās avāriju risku

6 komentāri

Turklāt neatkarīgi no ceļa apstākļiem!

Zviedri, kas allaž izcēlušies ar to, ka pievērsuši ļoti lielu uzmanību dažādu satiksmes drošību uzlabojošu elementu inovācijām, jau atkal izveidojuši jaunu un daudzsološu risinājumu. Kompānija 'Autovil' izstrādājusi veidu, kā efektīvāk apturēt mašīnu ārkārtas situācijās - īpašu bremzēšanas plāksni, kas mehāniski samazinās apstāšanās distanci par aptuveni 40% jebkuros laikapstākļos. 

Savā būtībā, izgudrojums ir nenormāli vienkāršs - parasta plāksne, kas novietota auto aizmugurē pa vidu, un sāk darboties tad, kad bremžu pedālis tiek strauji 'iemīts grīdā'. Tieši šī iemesla dēļ produktu varēs uzstādīt tikai tiem autiņiem, kam ir ABS sistēma, taču nekādi citi ierobežojumi tās izmantošanā nebūs, un tā derēs pat 'Smart' un citām miniatūrām mašīnītēm, turklāt savas kvalitātes nezaudēs arī lietū un uz apledojuša ceļa.

Jāpiebilst, ka drošības izgudrojums vismaz sākotnēji ir paredzēts tikai pilsētām - pašreizējais prototips ātri kļūst neefektīvs un saplaisā, saņemot akmeņu triecienus uz zemes ceļa. Tāpat arī apdzīvotām tas ir piemērots savu īpašību dēļ - plāksne strādās tikai tad, ja ātrums būs 65 kilometri stundā un mazāks, citādi straujā bremzēšana var nodarīt lielu kaitējumu cilvēku iekšējiem orgāniem.

Pašreizējais plāns ir tāds, ka pirmie auto ar to tiks aprīkoti jau 2015. gada beigās vai 2016. sākumā, turklāt firma ir uzsākusi sarunas ar vairākiem ievērojamiem autoražotājiem par tās ieviešanu sērijveida ražošanā tuvāko piecu gadu laikā.


Vērts izlasīt
Komentāri