VIDEO: Tautumeitām jauns, juteklisks video un lieliska dziesma. Vērts redzēt!

1 komentārs

Ja pavisam godīgi, esam mazliet sajūsmā.

Tautumeitas droši vien vislabāk pazīstamas pēc savas dalības TV šovā X Faktors, kur iemantoja daudz fanu visā Latvijā. Šobrīd daiļās dziedātājas strādā pie sava albuma, kurš iznāks 30. maijā. Un tam par godu arī iznācis šis - pirmais singls Pāde, kam savu roku kā producents pielicis Reins Sējāns. 

"Dziesma „Pāde” ir viena no retajām dziesmām „Tautumeitu” albumā, kurā netika izmantots neviens tautas melodijas citāts” stāsta mūzikas autore Asnate Rancāne. “Dziesma ir par pašizaugsmi. Tas ir personisks stāsts par pašapziņu, par sava iekšējā spēka atrašanu, par savas pādes dīdīšanu. Lai tā aug stipra, vesela, bagāta un laimīga.”

Videoklipa režisore ir teātra jomā pieredzējusī  režisore un aktrise Inga Tropa, kura par sadarbību ar “Tautumeitām” un videoklipu saka sekojoši: “Mağiskais Sievietes spēks. Šī tīrā un patiesā sievišķība bagātīgi līst un vijas no Tautumeitu sirds pieskandinātajām spēka dziesmām, no viņu jutekliskajām un dzīvības enerğijas caurstrāvotajām kustībām un vijīgajiem, aicinošajiem deju soļiem, no viņu ugunīgajām acīm, kas izstaro viedumu, kaislību un mīlestību. To arī esam ieauduši videoklipā - nesamākslota sievišķības spēka apzināšanos, ziedēšanu, drosmi un brīvību.”

Galveno sieviešu lomu videoklipā atveido dvīņu māsas  Ieva Anna Poļevska un Marta Paula Poļevska, kurām filmēšanas laikā ar profesionālu kaskadieru palīdzību nācās izpildīt pat tādus sarežģītas darbības, kā levitēšana. “Videoklipa filmēšanā piedalījos pirmo reizi, bet filmēšanās pieredze man ir bijusi jau iepriekš, filmējoties dažādās reklāmās. Videoklipa filmēšanas laikā guvu lielisku un neaizmirstamu pieredzi, mums bija lieliska sadarbība ar komandu” par filmēšanā piedzīvoto stāsta  Ieva Anna. Māsas 17 gadus profesionāli nodarbojušās ar daiļslidošanu, šobrīd abas studē fizioterapiju Rīgas Stradiņa Universitātē.

Video tapšanā piedalījās operators Renārs Muskars, gaismu mākslinieks Ģederts Siliņš, montāžas režisore Anna Šteinberga, tērpu veidošanā iesaistījās mākslinieces Odetta Birmane, Indra Salceviča, radošo komandu papildināja Andris Pudāns, Ilmārs Sieks, Ilze Ūdre, Santa Kola. 

Par “Tautumeitu” jauno skatuvisko tēlu rūpējas modes māksliniece Indra Komarova, bet jaunus, unikālus vainagus katrai tautumeitai radījusi māksliniece Brigita Stroda.

Grupa TAUTUMEITAS izveidojās 2015.gadā, tās sastāvā ir sešas mūziķes – Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne, Ilona Dzērve, Lauma Bērza, Laura Marta Līcīte un Laura Liepiņa. Tā sākās ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. Taču - jo tuvāk gāja dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca pie Tautumeitām, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē viņas ir dzirdējušas un sajutušas kā savu. 

Šā gada sākumā Tautumeitas ieguva Mūzikas ierakstu gada balvu kā gada labākais etno un tautas mūzikas albums par kopprojektu ar dūdu un bungu grupu “Auļi”.


Vērts izlasīt
Komentāri