Jaunajā Teikā uzstādīta 150 metru augsta virtuālā skulptūra "Vārti"

1 komentārs

Pilnībā 3D objekts tiks atklāts 4. maijā, kad to apskatīt varēs ikviens.

Ginta Gabrāna veidotā skulptūra plašai apskatei tiks atklāta 4. maijā. Mākslinieks to veidojis augmentētajā jeb paplašinātajā realitātē, kas nav redzama ar "neapbruņotu aci", bet tikai ar citas ierīces - mobilā telefona vai planšetes - palīdzību.

Lai apskatītu lielizmēra virtuālo 3D skulptūru, jādodas 4. maijā uz Neatkarības dienas svinībām BRĪV/DIENA Jaunajā Teikā, jālejuplādē SAN aplikāciju mājas lapā web.san.lv un jāseko norādēm.

“Virtuālie vārti ir portāls uz tehnoloģiskajiem brīnumiem, kas rodas jaundibinātajā inovāciju kvartālā Jaunās Teikas un VEF apkaimē. Vairākas reizes minūtē caur portālu izlido lidmašīnas, kuras telefonos un planšetēs var vērot kustībā. Tās savukārt simbolizē jaunu sākumu, pacelšanos un domu lidojumu. Jaunās Teikas portāls ir atvērts vienmēr, un mākslinieks Gints Gabrāns sola, ka skulptūru varēs apskatīt vēl ilgi pēc 4. maija svinībām. Tie vārti, kurus šodien šeit atveram, ir starta punkts radošām idejām, inovatīviem risinājumiem un tehnoloģiskiem eksperimentiem,” stāsta Mindaugas Valcukas, Hanner Grupas vadītājs.


Vērts izlasīt
Komentāri