VIDEO: Lūk, kā Somijā cilvēki tiek galā ar lāčiem

Komentēt

Principā trīs lietas: dikti jālamājas, jāuzrīda krancis un jāpavicina ar slotu. Lieta darīta!

"Buramvamvārdi", kurus drosminieks no video atkārto, mēģinādams atsavināt pārtikas maisu no lāča ir: "Perkele, siihen et koske saatana". Kas nozīmē aptuveni: "Sasodīts, neaiztiec sātans tāds!"

Protams, neaizmirstiet arī pavicināt ar slotu!

Bet, ja nopietni, šie nepavisam nav vērā ņemami ieteikumi, kā rīkoties, mežā sastopot lāci. Kas, starp citu, nav nemaz tik neiespējams Latvijā. Pagājušajā nedēļā, piemēram, lāča ķepas nospiedums manīts Saulkrastu pusē.

Avots: Delfi.

Lūk, kā lāču ķepu nospiedumi Zemgalē, 2016. gadā.

 

"Diezin vai uzbrukumus notiks spēji un negaidīti," stāsta AS Latvijas valsts meži medījamo dzīvnieku speciālists Egils Ozols. "Lielākoties dzīvnieks vispirms cenšas pretinieku izzināt un nobiedēt. Ja cilvēks izturas nosvērti un mierīgi, dzīvnieks parasti atkāpjas. Dzīvniekam nedrīkst skatīties acīs, jo šādu rīcību tas uztver kā izaicinājumu, kas provocē uzbrukumu.

Satiekot dzīvnieku, kas gatavojas uzbrukt, cenšamies mierīgi atkāpties, nepagriežot dzīvniekam muguru. Atkāpjoties jau laikus noskatām piemērotu koku, lai vajadzības gadījumā tur meklētu patvērumu, un atslābinām somas siksniņas, lai to varētu ātri nomest."


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru