Viļņas tūrisma reklāmā – ielu vingrotāji un grafiti. Stilīgi!

3 komentāri

Lietuvieši radījuši stilīgu skatu uz savu galvaspilsētu – reklāmas sauklis: Elegants spēks.

Jāteic, ka video autori nav paši lietuvieši, slavenais Viļņas mērs Artūrs Zuokas piesaistījis kompāniju Thrilling Cities – tie ir augstākie sava aroda pratēji pasaulē. Šī kompānija nodarbojas ekskluzīvi tikai ar tādu reklāmas klipu radīšanu, kas ir piesaistītas vietai. Piemēram, ja vēlies reklamēt savu produktu kā savas valsts vai pilsētas lepnumu, ja esi pilsētas mērs, kas grib uzlabot savas pilsētas tēlu, arhitekts, kurš vēlas saviem darbiem piešķirt īpašu rokrakstu utml.

Thrilling Cities radītais Šanhajas video tiek uzskatīts par visu laiku visskatītāko pilsētas tūrisma reklāmu pasaulē. Kompānijas pārstāvji uzskata, ka vislabākā pilsētas reklāma ir īsi, saistoši video, ar kuriem cilvēki labprāt dalās sociālajos tīklos.

Jāteic, ka video autori nav paši lietuvieši, slavenais Viļņas mērs Artūrs Zuokas piesaistījis kompāniju Thrilling Cities – tie ir augstākie sava aroda pratēji pasaulē. Šī kompānija nodarbojas ekskluzīvi tikai ar tādu reklāmas klipu radīšanu, kas ir piesaistītas vietai. Piemēram, ja vēlies reklamēt savu produktu kā savas valsts vai pilsētas lepnumu, ja esi pilsētas mērs, kas grib uzlabot savas pilsētas tēlu, arhitekts, kurš vēlas saviem darbiem piešķirt īpašu rokrakstu utml. Thrilling Cities radītais Šanhajas video tiek uzskatīts par visu laiku visskatītāko pilsētas tūrisma reklāmu pasaulē. Kompānijas pārstāvji uzskata, ka vislabākā pilsētas reklāma ir īsi, saistoši video, ar kuriem cilvēki labprāt dalās sociālajos tīklos.

This is Shanghai from Rob Whitworth on Vimeo.

“Mēs vienmēr meklējam oriģinālus veidus, lai parādītu savus klientus,” stāsta Džeremijs Hildrets, kompānijas līdzdibinātājs. “Viļņa vienmēr uz mani atstājusi spēcīgu iespaidu. Šajai pilsētai ir dīvaina loģika – tajā māksla saplūst ar dzīvi. To ir grūti izteikt vārdos, bet mēs gribējām atrast veidu, kā to parādīt. Izrādās, ka Viļņā mitinās ielu vingrošanas čempioni, kuri sevi dēvē par Project Mayhem. Tā nu mēs domājām: hei, kāpēc gan nenofilmēt šos puišus darbībā viņu pašu pilsētā, kas ir apburošs un bohēmisks fons. Patiesībā mēs iznesām tūrisma promo klipu kā filmu, kas ir pavisam par citu tēmu.”

Turklāt filmas veidotājiem tapa zināms arī tas, ka no Viļņas nācis slavens grafiti mākslinieks Ernests Zakarevičs – arī viņa darbi ir redzami filmā.

Viļņas mērs  Artūrs Zuokas momentā esot uzķēris Thrilling Cities domu un akceptējis šo ideju. Filmēšanas komanda saņēmusi atļauju uzrāpties jebkurā no pilsētas ēkām vai mūriem un viņi pie darba ķērušies jau nedēļu pēc tam, kad mērs bija akceptēcijis ideju.

2011. gadā Artūrs Zuokas kļuva slavens ar to, ka pārbrauca pāri mašīnai, kura bija noparkota uz riteņbraucēju celiņa. Šis video līdz šim skatīts vairāk nekā 4 miljonus reižu:

 


Komentāri