Pētījums skaidro, kāpēc tev būtu jādalās ar ēdienu. Vērts apdomāt!

Komentēt

Esi kādreiz aizdomājies par to, ka, daloties ar ēdienu, tu satuvinies ar kādu?


Vai esi bijis randiņā? Varbūt bieži sanācis pusdienot kopā ar labiem draugiem vai ģimenes locekļiem. Tad noteikti esi pazīstams ar to sajūtu, kad kāds lūdz nogaršot vai padalīties ar tavu ēdienu. Tomēr zinātnieki skaidro, ka šī parādība ir pat jauka, jo ēdiena dalīšanās patiesībā ir satuvināšanās zīme, kam ir ļoti svarīga nozīme attiecību veidošanā un pat saglabāšanā. 

Pētījums, kas publicēts bioloģijas zinātņu vietnē Proceedings of the Royal Society, liecina, ka apmaiņa ar pārtiku paaugstina oksitocīna līmeni, stiprinot sadarbību un saikni starp cilvēkiem, kuri savā starpā nav tik ļoti saistīti.

Pētījumā tika iekļauts arī eksperiments ar šimpanzēm. Tajā tika secināts, ka pēc kopīgas pārtikas notiesāšanas oksitocīna līmenis dzīvniekiem palielinājās. Abām šimpanzēm mainījās hormonālais līmenis, un tika secināts, ka katrs no dzīvniekiem sajuta kopīgas sadarbības un tuvības gandarījumu.

Papildu tam dalīšanās ar ēdienu var “būt kā ierocis sadarbības un attiecību ierosināšanai un stiprināšanai”.

Šī informācija noteikti ir jāpatur prātā brīžos, kad tavs pusdienu partneris atkal sniegsies pie tava šķīvja. Tā vietā, lai domātu, ka šis cilvēks ir nepieklājīgs, tagad tu zināsi, ka tā viņš savdabīgā veidā pasaka: “Es tevi mīlu!”


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru