Zinātnieki zina, kāpēc dusmojamies brīžos, kad esam izsalkuši

Komentēt

Ikviens kaut reizi dzīvē ir sajuties "HANGRY". Bet kāpēc?

Ja kādreiz esi pamanījis, ja izsalkuma dēļ kļūsti viegli aizkaitināms, mums ir labas ziņas, jo zinātnieki, iespējams, ir atraduši iemeslu, kāpēc izsalkuši cilvēki mēdz būt dusmīgi. Un nē, tas nav saistīts ar kaut ko tik vienkāršu kā zemu cukura līmeni.

Kā izrādās, tā ir sarežģīta mijiedarbība starp bada sajūtu, iekšējām sajūtām un visu, kas notiek tev apkārt. “Kad esi izsalcis, tad esi gatavs piesieties visam, bet, kad apēd pāris sviestmaizes, jūties labāk. Tev šīs dusmas rodas neapmierinātā garstāvokļa, ko izraisa pats izsalkums, bet mēs tās bieži interpretējam kā kā spēcīgas negatīvas emocijas pret citiem cilvēkiem vai situāciju, kurā esi nonācis,” saka Ziemeļkarolīnas Universitātes profesore Kristena Linkiste.

Pētnieki veica eksperimentu., kurā piedalījās 400 brīvprātīgo no ASV. Viņu priekšā tika nolikti attēli, kuri rada pozitīvu, neitrālu un negatīvu reakciju. Pēc tam brīvprātīgajiem tika palūgts novērtēt ķīniešu piktogrāfu septiņu punktu skalā, atzīmējot, cik izsalkuši tajā brīdī viņi jutušies. Izsalkušie, protams, ielika negatīvāku vērtējumu, bet tikai tad, kad viņiem priekšā nolika attēlus ar negatīvām asociācijām.

“Mūsu ķermenim pieredzes, uztveres un uzvedības veidošanā ir liela loma neatkarīgi no tā, vai esam izsalkuši, noguruši vai slimi. Tas nozīmē, ka nepieciešams pievērst uzmanību jebkādiem signāliem, nevis novelt vainu uz to, ka esam izsalkuši, neizgulējušies vai vienkārši izkāpuši no gultas ar kreiso kāju. Tomēr uz spēles ir likta mūsu garīgā veselība ilgtermiņā,” sacīja eksperimenta autors.

Avots: iflscience.com


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru