PĒTĪJUMS: Kā pareizi griezt kartupeļus, lai tie labāk izcepas

Komentēt

Studenti no Lielbritānijas veica īstu pētījumu, lai tiktu skaidrībā, kā cept kartupeļus.


 Bez jokiem! Viņi noskaidroja optimālāko griežšanas veidu.

Izrādās, ka visu šo laiku mēs pat nenojautām, ka ierastā metode nav tā efektīvākā. Tā vietā, lai vienkārši veikt horizontālu un vertikālu griezumu, pamēģini likt lietā trigonometriju. Ar tās palīdzību jaunieši atrada metodi, kas atšķiras no ikdienišķās:

Viņi secināja, ka sagriežot kartupeli parastās daļās, tas neapcepas tikpat labi un vienmērīgi, kā kartupelis, kurš tika sagriezts trīsstūrīšos.

Studenti paņēma 5 centimetrus garu un 11,5 centimetrus platu kartupeli un sagrieza to tāpat kā griež kartupeļus gandrīz visi, pat profesionāli pavāri: 

 

Vēlāk tādu pašu kartupeli viņi sagrieza trīsstūrīšos. Būtībā studenti piedāvā sagriezt kartupeli diagonāli ar apmēram 30 grādu lielu leņķi. 

Izrādās, ka šādā veidā pavārs iegūst jaunas taisnes, kuras kardināli maina katupeļa cepamo daļu, tā kļūst tievāka un garāka. Izmantojot alternatīvo metodi, ar pannas virsmu sakaras par 65% vairāk kartupeļa daļas, nekā izmantojot iepriekšejo griezšanas veidu. 

Secinājums: lai uz pannas kartupelis apcepas vienmērīgāk un kraukšķīgāk, griez to trīsstūrīšos. 

 

Savu jaunatklājumu studenti piedāvā izmēģināt profesionālam pavāram Hestonam Blumentālam (Heston Blumenthal), kā arī sniegt savas atsauces par rezultātu.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru