Pētījumi pierāda: tiem, kuri biežāk raksta ar roku, ir asāks prāts

Komentēt

Tā vietā, lai piezīmes un darāmo darbu sarakstu izveidotu viedtālrunī vai datorā, izvēlies tos uzrakstīt ar roku.

Tas nomierina

Tas nomierina
Dr. Marks Seifers, rokrakstu eksperts, kurš 2008. gadā sarakstījis grāmatu “The Definitive Book of Handwriting Analysis”, atzinis, ka nomierinošu teikumu rakstīšana ir grafoterapijas metode. Divdesmit reižu dienā rakstot “Es būšu mierīgāks”, cilvēks ietekmējas un ar laiku patiesi apkārt notiekošo uztver vieglāk un mierīgāk. Rakstīšana ar roku ir pielīdzināma meditācijai.

Uzlabo labās un kreisās smadzeņu puslodes darbību

Uzlabo labās un kreisās smadzeņu puslodes darbību
Centies rakstīt slīprakstā - tādējādi vienlaicīgi darbosies abas smadzeņu puslodes, jo veiksi uzmanīgākas kustības. 

Uzlabo kognitīvās prasmes

Uzlabo kognitīvās prasmes
Burtus rakstot ar roku, nevis izmantojot tehnoloģiju piedāvātās iespējas, bērni attīsta uzmanību un spriestspēju. Dr. Marks Seifers iesaka bērniem alfabētu mācīt, liekot pašiem to arī pārrakstīt. 

Attīsta radošumu

Attīsta radošumu
Rakstot uz datora, rodas mazāk jaunu domu. Izvēlies rakstīt uz papīra lapas, radīsies daudz vairāk radošu domu, jo tas ir lēnāks process, nekā klikšķinot pa taustiņiem. Rokrakstu eksperta Dr. Marka Seifera pētījumi pierāda, ka cilvēki, kuri biežāk raksta ar roku, ir radošāki. 

Trenē atmiņu

Trenē atmiņu
Būs labāka atmiņa arī kļūstot vecākam. To, kas ar roku rakstīts, cilvēks spēj labāk iegaumēt. Amerikāņu psihologi Pema Millere un Daniels Openheimers veica pētījumu, kura laikā vēroja divu studentu grupu - to, kuri pierakstus lekcijās veic kladēs, un tos, kuri izmanto datorus. Studenti, kuri dzirdēto pieraksta ar roku, pēc pusotras stundas spēj atcerēties krietni vairāk informācijas. 

Kļūsti gudrāks

Kļūsti gudrāks
Rokraksta trenētāji uzlabo arī savu smadzeņu darbību. Rakstīšana liek kustēties pelēkajām šūniņām, Indianas Universitātes pētījumi liecina, ka roku kustības liek darboties smadzeņu daļām, kuras atbild par domāšanu, valodu un atmiņu.

Vairāk izmanto prātu

Vairāk izmanto prātu
Krietni vairāk domā līdzi un izmanto prātu, veidojot pierakstus ar roku. Kamēr raksti, tu izmanto arī lasītprasmi, kas savukārt netiek izmantota, rakstot uz datora vai telefonā. Rokas kustība arī liek prātam iesaistīties vairāk.

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru