Zinātne pēta, kāpēc dzīvokļu stāvu nepieciešams izvēlēties rūpīgi

Komentēt

Uzzini, kā pēc zinātnieku domām ir iespējams atrast zelta vidusceļu, ja runa ir par dzīvesvietu.


Mēdz teikt - cik cilvēku, tik viedokļu. Varam pilnībā piekrist. Daži cilvēki, piemēram, izvēlas dzīvot ēku augstākajos stāvos, bet citiem patīk atrasties tuvāk zemei. Lai kādi arī būtu iemesli, katram patīk dzīvot pa savam.

Tomēr amerikāņu zinātnieki nesen veica pētījumu, kurā tika secināts, ka vislabāk cilvēkiem būtu dzīvot pirmajā, otrajā vai trešajā stāvā. Iemesls? Tas esot ļoti noderīgi iedzīvotāju garīgajam stāvoklim.

Vērts atzīmēt, ka šāds pieņēmums atbilst tikai tiem, kuri dzīvo tā sauktajās “zaļajās zonās” un nesastopas ar vides piesārņojumu. Diemžēl šādu vietu procentuāli nu jau ir ļoti maz, tāpēc lielpilsētu iedzīvotājiem piemērotāk būtu dzīvot augstāk par trešo stāvu, prom no putekļiem un uzmācīgās automašīnu dūkoņas.

Zinātnieki atzīmē, ka cilvēki, kuri dzīvo ceturtajā stāvā vai augstāk, esot morāli spēcīgāki nekā viņu apakšējie kaimiņi.

Tomēr dažās Eiropas valstīs dzīvoklis, kurš atrodas virs sestā stāva, netiek uzskatīts par tik piemērotu vietu mājā, it īpaši, ja tur dzīvo ģimene un mazi bērni.

Galvenais iemesls, kāpēc dzīvošana augstākajos stāvos nav īpaši laba veselībai, esot būtiska magnētiskā lauka samazināšanās. Tātad, jo augstāk dzīvo, jo magnētiskais lauks šajā vietā būs vājāks. Tas nozīmē, ka nervu un pat imūnsistēma tiek pakļauta daudz lielākai slodzei nekā kaimiņi, kuri dzīvo, piemēram, ceturtajā stāvā.

Varbūt tu nekad to neiedomātos, tomēr arī sadzīves iekārtas mājās ir pakļautas dažādiem riskiem. Ierīču elektromagnētiskie viļņi daudzdzīvokļu māju augšējos stāvos ir spēcīgāki, kā rezultātā cilvēks biežāk izjutīs diskomfortu un pat bezmiegu.

Tātad, ja secina zinātnieku pieņēmumus, tad tie, kuri dzīvo ceturtajā, piektajā un sestajā stāvā, atrodas drošajā zonā, jo viņus tik spēcīgi neietekmē ne piesārņojums, ne magnētiskie viļņi.

Avots: micccp.com


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru