Zinātne vēsta: māsa tevi padara par labāku cilvēku

Komentēt

Māsas nekad nedrīkst novērtēt par zemu.


Nevar noliegt, ka cilvēki, kuriem ir māsas, savu bērnību atcerās kā spilgtu un piezīvojumiem bagātu notikumu. Protams, neiztikt arī bez nebeidzamiem strīdiem un pat kautiņiem. Tomēr zinātne beidzot ir noskaidrojusi, ka vecākā vai jaunākā māsa spēj mūsu dzīvi padarīt labāku. 

The Journal of Family Psychology žurnālā tika publicēti 2010. gada pētījuma rezultāti. Tajā piedalījās 400 daudzbērnu ģimenes, kur viens no bērniem bija vecumā no 10 līdz 14 gadiem. Atklājās, ka māsas esamība ģimenē veicinājusi, piemēram, brāļa garīgo veselību.

Rezultāti arī parādīja, ka māsas dēļ citiem bērniem ģimenē ir attīstītākas spējas domāt, sazināties un risināt konfliktus. School of Family Life profesore Laura Volkere, kura ir arī pētījuma vadošā autore, sacīja, ka pat visi konflikti un nesaprašanās māsu un brāļu starpā var nākt par labu līdz brīdim, kamēr abu starpā ir ģimeniska mīlestība.

Kad bērni kaujas, viņi mācās kontrolēt un pārvaldīt savas emocijas. Tas būtiski ietekmē cilvēku turpmāko dzīvi. Protams, nenoliedzama patiesība ir tā, ka dzīve ar māsu vai brāli nav tik vientuļa. Un nav nekāds pārsteigums, ka meitenes ir komunikatīvākas un atvērtākas par puišiem. Tātad, ja tev ir māsa, tad, visticamāk, tev dzīvē ir vieglāk izrunāt sakrājušās problēmas un ikdienas sāpes. 

Šī atziņa ietekmē arī pašas dāmas. Kā? Vīrieši, kuri uzauguši kopā ar vecāku vai jaunāku māsu, spēs labāk saprast sievietes un nebaidīsies komunicēt ar viņām, varēs atrast kopīgu valodu. Interesantākais, kas pētījuma laikā atklājās, ir tas, ka pēc vecāku nāves māsa būs tas cilvēks, kurš centīsies ģimeni saturēt kopā un saglabāt savstarpējās attiecības radinieku starpā.

Tātad, visi bērnības strīdi ir bijuši tikai nelielas bedres uz ceļiem, jo, kļūstot vecākiem, māsas klātbūtne mūs ir padarījusi par labākiem un sapratīgākiem cilvēkiem. Neatkarībā no tā, vai tev ir māsa vai brālis, turieties kopā un cieši sargājiet savas attiecības!

Avots: goodfullness.net


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru